Napjainkban egy cég működése szinte elképzelhetetlen informatikai rendszer nélkül, kis cég esetében ez jelenthet akár egy vagy néhány számítógépet munkacsoportos (peer to peer) környezetben. A munkacsoportos környezetben nehézséget jelent a közös használatú (az egyes gépken szétszórva található) fájlok és nyomtatók elérése, az adatok mentése, a levelezés, a vírusvédelem, stb...
A néhány fős cégek a közös adatokat általában pc-ken megosztva használják, nem használnak jogosultsági rendszert (mindenki elér mindent) és mentés sincs az adatokról. Mivel egy pc kevésbé védett a meghibásodások ellen mint egy szerver, nagyobb valószínűséggel következik be adatvesztés meghibásodás miatt egy pc esetében. Ezt addig nem szokták komolyan venni, amíg a saját bőrükön nem tapasztalják.
A munkacsoportos környezet nehézségeinek leküzdésére egy szerver rendszerbe illesztése jelenti a megoldást. De egy szerver bonyolult, hangos, sokat fogyaszt és főleg drága. Pedig nem is. Legjobb példa erre a HP ProLiant MicroServer, mely ideális választás első szervernek egy munkacsoportos környezet kliens-szerver alapú környezetre alakításához.
Mi is a ProLiant MicroServer?
A ProLiant MicroServer egy általános célú szerver, szerverhez illő teljesítménnyel és technológiákkal és mindez egy PC áráért...
A HP ProLiant MicroServer "agya” egy AMD Athlon II Processor (1.30 GHz, 15W, 2MB Level 2 cache), memóriája PC3-10600E DDR3 800MHz, két foglalatban összesen 8 GB kezelésére képes és az adatok biztonsága érdekében ECC hibajavítást alkalmaz. A szerverben maximum négy SATA merevlemezt használhatunk, melyeket az integrált SATA vezérlő RAID 0 és 1 hibatűrő rendszerben képes kezelni. Opcionális TPM modul telepítésével és operációs rendszer támogatással a diszkeken tárolt adatok titkosíthatóak. A szerver bővítéséhez két PCI-e (egy x16 és egy x1) slot áll rendelkezésünkre. A hálózathoz az integrált gigabites ethernet vezérlővel csatlakoztathatjuk. A szerver előlapján négy, hátlapján kettő USB 2.0 portot találunk és még egy belső USB portja is van, amit használhatunk pl. mentéshez belső USB-s DAT magnó csatlakoztatására. Lehetőség van távmenedzsment kártya beépítésére, mely távoli elérést biztosít a szerverhez, ki-be kapcsolható, probléma esetén az eseménynapló elérhető.
A ProLiant MicroServer az alábbi operációs rendszereket támogatja:
- Microsoft Windows Server 2008 R2
- Microsoft Windows Server 2008 Foundation
- Microsoft Windows Server 2008 Small Business
- Red Hat Enterprise Linux 5 Server
A fentiek közül a Small Business szerver lehet a legalkalmasabb egy kis iroda igényeinek kielégítésére, használható fájlok és nyomtatók megosztására, jogosultságok központi kezelésére, tartalmaz levelező szervert, adatbázis szervert, alkalmas a hálózat gépein lévő antivírus szoftver központi menedzsmentjére és a fontos adatok központi mentésére.
Kis irodai környezetban való használatra különösen alkalmassá teszi rendkívül csendes működése (21 - 24 dBA, terheléstől és kiépítéstől függően), kicsi mérete (Ultra Micro tower, 27x21x26 cm) és alacsony fogyasztása. Nem igényel külön klímát, mivel minimális a hőtermelése. Ezek fontos szempontok, ha nincs külön szerverszoba és a szervert a "sarokban" vagy egy íróasztal alatt kell elhelyezni.
A ProLiant MicroServer-t ajánljuk minden 2-10 fős - szerverrel még nem rendelkező - cégnek, akik szeretnék hatékonyabban használni informatikai rendszerüket és ezzel megalapozni a jövőbeli továbbfejlődésüket.
Meg azert lehet ebből egy nagyon kis furmányos Windows Home Servert is csinálni! Óccsó, jó, nincs még egy ilyen ketyere a piacon...
VálaszTörlés