Ügyfeleink sorra cserélik a meglevő G4-G5 sorozatú HP és egyéb 3-4 éves szervereiket és ez kitűnő lehetőséget biztosít a szerver virtualizációs megoldások bevezetéséhez. Egy új G7-es az azonos típusú G4 szerverhez képest akár hússzoros processzor teljesítmény is biztosít. Kár lenne az ilyen szerverekben rejlő potenciált elvesztegetni.
Azt tapasztaljuk, hogy az az ügyfeleknél a kiszolgálók nagy része egy feladatra van használva, pl. domain kontroller, dhcp szerver, mail szerver stb. Az ügyfelek sokszor egy az egyben szeretnék cserélni a szervereiket, de ez felesleges pénzkidobás lenne. Hiszen már 4-5 szerver cseréje esetén érdemesebb a sok szerver helyett beruházni egy virtualizációs megoldásba. Mit szoktunk javasolni? Alapvetően a szerverek esetében a DL380, vagy DL385 a sláger, hiszen árban a DL360-assal szinte megegyezik, azonban annál jobban bővíthető. Sokszor furcsának tűnik, de gond nélkül ki tudunk váltani 20 egy processzoros G4 rendszert akár egy DL380/385 kiszolgálóval. A második szerverre nem is lenne szükség, de a magas rendelkezésre állás miatt mindenképpen szükségesnek tartjuk egy második DL380/385 kiszolgáló üzembe helyezését.
A szerverekbe a rendszer igényeinek megfelelő memória, és egyéb kártyák kerülnek. Legfontosabb a megfelelő mennyiségű ethernet port biztosítása. Sokszor találkozunk olyan esettel, mikor egy más cég által telepített virtualizációs megoldáshoz hívnak bennünket, mert nagyon lassú a rendszer. Az esetek 99%-ban az a gond, hogy 20-30 virtuális gépet megpróbálnak a futtató szerver egy 1Gb ethernetjén keresztül kommunikáltatni. Ez meg ugye nagy butaság. Mi általában a futtatott virtuális szerverek számának megfelelő ethernet porttal szállítjuk rendszereinket, így azok hálózati kommunikációja megfelelően gyors lesz.
Minden szerver virtualizációs megoldás közös tárterületet igényel a szerverek számára, legyen szó a VMware VSphere (ESX), vagy a Microsoft Hyper-V megoldásról. Ezt a tárterületet több fajta HP tároló megoldással is megvalósíthatjuk. A tároló eszközök kiválasztása alapvetően a szervereken futtatott alkalmazások típusától és a kívánt adat mennyiségtől függ. Mi 3 fajta eszközt szoktunk javasolni, melyekkel szinte minden igényt ki tudunk elégíteni.
Nos tehát mi a recept? A szakácskönyvünkben két megoldás van:
- VMware VSphere (van belőle egy 3 szerveres egybecsomagolt licensz HP-nál), két szerver, Windows Datacenter Server licenszek (ha MS környezetet virtualizálunk) és egy tároló.
- Microsoft Windows Datacenter Server licenszek, két szerver és egy tároló, ha Hyper-V-s megoldást építünk.
Ha több szerverre van szükség valamilyen oknál fogva, akkor pedig jönnek a pengék. De erről majd máskor.
Mindenképpen szükséges még az ilyen rendszerek mentése. Ezt két termékkel szoktuk megoldani. Az egyik a HP Data Protector a másik pedig a Symantec Backup Exec. Mindkettőhöz HP MSL 2024-es szalagkönyvtárat szeretünk társítani, de ez már szintén egy másik poszt lesz.
Ha érdekel a szakácskönyvünk, akkor bátran keress bennünket, nálunk élőben megtekinthető a demo centerünkben a kész megoldás.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése